Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > AKCE TESCO PRO NÁŠ HOSPIC

AKCE TESCO PRO NÁŠ HOSPICDatum konání:
12.5.2016
Datum ukončení:
7.6.2016

DSC_0036.JPGPodpořte Hospic svatého Lazara v rámci projektu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“, který právě odstartoval. Vhozením žetonu za nákup do boxu u pokladen hlasujete pro podporu našeho hospice, který tím může získat 30.000 Kč na vzdělávání pracovníků, kteří pečují o těžce nemocné a umírající.

Jak to přesně uděláte?

nakoupíte v Tesco mezi 11. květnem a 7. červnem 2016

Seznam obchodů, kde můžete hlasovat: Expres Plzeň Doubravka, EXTRA Plzeň Borská Pole, EXTRA Plzeň Rokycanská, Obchodní dům Plzeň

-          obdržíte žeton

-          vhoďte žeton do hlasovacího boxu u pokladen, hlasujte pro Hospic svatého Lazara

-          jeden ze tří projektů s největším počtem hlasů dostane od Tesco částku 30.000 Kč

Náš hospic byl vybrán jako jeden ze tří finálních projektů z desítek organizací z Plzeňského kraje. Žádáme o podporu vzdělávání našich pracovníků – více informací o naší činnosti si přečtěte níže.

Informace o projektu Tesco najdete na http://pomahame.itesco.cz/region/40/

Děkujeme Tesco Borská Pole za dlouhodobou spolupráci!

 

Projekt Hospice svatého Lazara pro podporu v rámci „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Hospic svatého Lazara v Plzni je místem laskavé péče o umírajícího člověka. Přináší nemocnému jistotu, že nebude trpět nesnesitelnou bolestí, že zůstane zachována jeho lidská důstojnost, že nebude osamocen. Hospic je specializované zařízení pro zvládání, tlumení a tišení projevů nevyléčitelných onemocnění v terminální fázi – bolesti, dušnosti, nespavosti, úzkosti, strachu.

Pro náročnou práci u lůžka umírajících potřebují naši pracovníci a dobrovolníci kvalitní vzdělávání, které jim umožní poskytovat specializovanou paliativní péči, zlepšovat své dovednosti (a tím odbornou úroveň celého zařízení) a zároveň nevyhořet.

Pobyt v hospici je určen lidem v terminálním stádiu onemocnění (nejčastěji onkologického), u kterých není možná léčba vedoucí k uzdravení, ale paliativní péčí je možno zmírnit důsledky nemoci. Náš tým složený z lékařů, zdravotních sester, ošetřovatelů, sociálních pracovníků, fyzioterapeutů, duchovních a dobrovolníků pečuje nejen o pacienty, ale i o jejich blízké. Poskytujeme podporu také truchlícím a pozůstalým.

Naší dlouhodobou snahou je i zvýšení povědomí veřejnosti o hospicových službách. Většina populace umírá v zařízeních, která pro to nejsou určená (LDN, akutní lůžka v nemocnicích). Propagací hospice a pořádáním akcí pro veřejnost oslovujeme obyvatele Plzeňského kraje a informujeme je o smyslu hospicové péče, pro koho je hospic určen, kdy a jak požádat o pobyt v hospici příp. jak pečovat o umírajícího doma.

Hospic svatého Lazara je specializované zdravotnické zařízení s 28 lůžky, které patří od roku 1998 pevně do sítě služeb v plzeňském regionu. Jsme nositelem nového přístupu k umírajícím nemocným a léčbě bolesti. Spolupracujeme s návaznými službami v oblasti domácí hospicové péče a poradenství v Plzeňském i Karlovarském kraji.