Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > DAR NF UMĚNÍ DOPROVÁZET

DAR NF UMĚNÍ DOPROVÁZETDatum konání:
21.4.2016

Děkujeme za dar ve výši 30 tisíc korun na nákup léků a zdravotnického materiálu, který jsme získali od Nadačního fondu Umění doprovázet, jež dar NFUD_DSC_0016.JPG
podporuje rozvoj paliativní péče v České republice již desátým rokem.

logo

 TISKOVÁ ZPRÁVA

 Nadační fond Umění doprovázet podpořil Hospic svatého Lazara v Plzni

V Plzni dne 21. dubna 2016 – Finanční dar ve výši 30 tisíc korun na nákup léků a zdravotnického materiálu získal pro těžce nemocné pacienty Hospic svatého Lazara v Plzni. Peníze obdržel od Nadačního fondu Umění doprovázet, který podporuje rozvoj paliativní péče v České republice již desátým rokem. 

Jedním z mnoha projektů Nadačního fondu Umění doprovázet je projekt Právo umírat bezbolestně. „Tímto projektem se snažíme pomáhat lůžkovým hospicům v oblasti, v níž nelze uplatnit žádná úsporná opatření, a to je léčba bolesti. Tu hospice musí zvládnout, a to i přesto, že je to stojí značné finanční prostředky,“ říká Hana Haráková, zakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu. „Naše pomoc jim umožňuje používat maximálně šetrné lékové formy, které velmi účinně léčí bolest a zároveň přinášejí vyšší komfort léčeného pacienta,“ dodává zakladatelka fondu. 

Hospic sv. Lazara v Plzni (www.hsl.cz) je nestátní zdravotnické zařízení, které pečuje od roku 1998 každoročně o téměř 200 nevyléčitelně nemocných pacientů, převážně s onkologickou diagnózou. Péče o tyto pacienty je pro hospic finančně velmi nákladná. „Jsme schopni našim pacientům zabezpečit vysokou kvalitu péče a minimalizovat bolest i další nepříjemné symptomy těžkého onemocnění, “ říká ředitel hospice Mgr. Jan Souček. „K tomu však potřebujeme zejména dostatek léků a zdravotnického materiálu, jejichž cena však značně převyšuje úhradu od zdravotních pojišťoven, takže jsme rádi za jakoukoli pomoc, která nám tuto nelehkou situaci pomáhá řešit,“ dodává ředitel.

Nadační fond Umění doprovázet byl založen v červenci roku 2006 a v průběhu svého trvání poskytl českým hospicům téměř 3,6 milionu korun. „Snažíme se získávat finanční prostředky jak pro již fungující hospice, tak pro ty nově vznikající a od roku 2011 jsme naši pomoc rozšířili i na domácí hospicovou péči, která umožňuje těžce nemocnému člověku prožít poslední dny svého života v domácím prostředí, mezi svými nejbližšími,“ říká zakladatelka fondu Hana Haráková.

Kromě finanční a materiální pomoci stávajících a nově vznikajících hospiců podporuje Nadační fond Umění doprovázet (www.umenidoprovazet.cz) také projekty zaměřené na vzdělávání odborného personálu v oblasti hospicové a paliativní péče a projekty přispívající ke zlepšení informovanosti veřejnosti o těchto zařízeních.

Od roku 2009 je členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců, v roce 2012 získal jako jeden z prvních nadačních fondů v ČR „Známku kvality“ udělenou Fórem dárců, kterou v loňském roce opět obhájil.

Od roku 2013 provozuje na telefonním čísle 604 414 346 též poradenskou linku pro těžce nemocné, jejich rodiny a blízké.

Kontakt:

Hana Haráková

předsedkyně Správní rady NF Umění doprovázet

tel.: +420 739 227 306, e:mail: info@umenidoprovazet.cz