Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dostali jsme dopis

Dostali jsme dopisDostali jsme dopis. Děkujeme za všechny zpětné vazby, které nám dáváte. Většinou jsou plné ocenění a vděčnosti. Tenhle dopis byl tak výjimečně motivující, že jsme se s jeho autorkami domluvili na zveřejnění. Abyste si udělali o naší práci obrázek a abychom se možná tak trochu věřejně pochválili. Je pro nás radost ta slova číst, ale uvědomujeme si s tím spojený velký závazek do budoucna.

"Je to téměř 3 měsíce, co nás opustila maminka, babička a prababička, paní Květoslava Voráčková. Od její první hospitalizace proběhlo více jak 5 let. Během této doby byla hospitalizovaná v několika nemocničních zařízeních, ale také jí bylo poskytováno několik pobytových sociálních služeb. Posledním zařízením, které měla možnost navštívit, byl Hospic svatého Lazara. Dovolujeme si napsat, že právě toto zařízení bylo od prvního kontaktu naprosto výjimečným.

Výjimečnost nespatřujeme jen v zařízení jako takovém, ale především v přístupu vašeho personálu. Od prvního kontaktu až do toho posledního jsme se setkávali jen se vstřícností, a to u každého, s kým jsme vstoupili do kontaktu.

Ochota vašeho personálu byla ohromující, a to nejen ve směru k naší mamince, ale i k nám jako jejím příbuzným, následně pozůstalým. Přestože jsme u maminky trávili téměř veškerý čas ve dne i v noci, nikdy jsme si nepřipadali jako ti, kteří Vám ve vaší práci překážejí. Naopak, v jakoukoliv dobu jsme byli vítáni. Přáli bychom všem lidem, aby mohli v posledních okamžicích svého života či v posledních okamžicích života svých blízkých prožít stejnou zkušenost.

Chtěli bychom Vám tímto ještě jednou poděkovat. Už jen proto, že maminka neměla dostatek sil toto udělat sama, přestože věříme, že by tak dělala každým dnem.

Věříme, že pro Vás i pro Vaše zaměstnance je práce v Hospici svatého Lazara nejen povoláním, ale i posláním. Nemáme dostatek slov, abychom mohli vyjádřit naši vděčnost za to, s jakým nasazením toto poslání vykonáváte.

Dovolte popřát Vašemu zařízení jen to dobré. Především to, aby vaši výjimečnost a Vaše zásluhy viděla jak veřejnost, tak Ti, kteří rozhodují o Vašem působení, a nacházeli jste spousty podporovatelů ještě před tím, než vaše zařízení budou potřebovat oni sami či jejich blízcí.

S díky za celou rodinu,

Veronika Zichová a Květoslava Orctová"