Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > KURZ BAZÁLNÍ STIMULACE V HOSPICI

KURZ BAZÁLNÍ STIMULACE V HOSPICIDatum konání:
13.5.2016

Ve dnech 12. a 13. května se 16 našich pracovníků zúčastnilo prvního kurzu bazální stimulace v našem hospici. Intenzivní práci na sobě ocenili všichni DSC_0046.JPGúčastníci, kteří nabyté dovednosti zúročí v péči o naše pacienty a jejich rodiny. Přečtěte si, co o svých zážitcích sami napsali:

Na kurz Bazální stimulace jsem se hodně těšila, malou ochutnávku jsem už před lety zažila v rámci výcviku. Ale skutečnost předčila moje očekávání a to v dobrém!

Kurz byl za A) výborně připravený a vedený, dostali jsme dobře zpracovaná skripta. Tím pádem odpadlo složité zapisování a mohli jsme se soustředit na společnou práci. Všechnu odpřednášenou látku jsme si na sobě prakticky vyzkoušeli.

Za B) jsme se nemuseli nikam složitě dopravovat, měli jsme kurz přímo v hospici v jídelně, v prostředí pro nás důvěrně známém.

A za C) protože jsme byli všichni z hospice – nemáme před sebou ostych a při společné práci to bylo zřetelné. Hodně jsme se nasmáli, někdy si o druhém něco potvrdili, někdy dozvěděli, něco nového. To byla přidaná hodnota kurzu.

V pondělí po kurzu na ranním hlášení naše paní doktorka hodnotila, že hospic byl ty dva dny o našich přestávkách vždycky chvíli hodně barevný, (pracovali jsme v pohodlném sportovním oblečení) jak jsme vyběhli uvařit si kávu, i daleko hlučnější a veselejší, protože praktické ukázky byly často provázeny smíchem.DSC_0044.JPG

To, že byl kurz vedený opravdu dobře je poznat už teď, necelý týden po jeho absolvování. Některé přístupy – uložení pacienta do tzv. hnízda nebo mumie už teď sestřičky a ošetřovatelé u pacientů aplikují. Ti, co kurz absolvovali, některé nové přístupy nadšeně vysvětlují svým kolegům.

Takže velké díky paní lektorce a naší milé fundraiserce za získání peněz!

                                                                                                    Mgr. Anděla Bednářová, vedoucí sociálního úseku, psychoterapeutka

Kurz BS mě potěšil. Přinesl mi plno nových informací o pečování, ošetřovatelských postupech a komunikaci s pacienty. Mám radost z dobré party na kurzu, z odlehčení, o které se postarali hlavně naši kolegové. Moc bych si přála, aby tento kurz absolvovali všichni zaměstnanci hospice.DSC_0085.JPG

                                                                                                    Ivana Kalousová, vrchní sestra

Celým kurzem se nesla úžasná pozitivní atmosféra, neboť lektorka Veronika nás vedla úsměvnou formou, a tak dva dny uplynuly ve chvilce :-))) Hned po kurzu jsme v práci ledacos aplikovali a byla jsem překvapena, jak věci fungují.

                                                                                                                          Katka Toupalová, ošetřovatelka

Kurz byl pro mě velkým přínosem: od drobných věcí po úkony, jak správně pacienta polohovat, jak přistupovat k nemocnému člověku, který zrovna vstal a při hygieně. Jak se ho při tom dotýkat. Zaujala mě bazální stimulace uklidňující a povzbuzující.

                                                               Jan Růžička, ošetřovatel