Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > TŘETÍ SETKÁNÍ PRACOVNÍKŮ HOSPICOVÉ PALIATIVNÍ PÉČE

TŘETÍ SETKÁNÍ PRACOVNÍKŮ HOSPICOVÉ PALIATIVNÍ PÉČEDatum konání:
12.4.2016

Už na třetí pracovní snídani se sešli pracovníci organizací, které působí v hospicové paliativní péči v Plzeňském a Karlovarském kraji. V úterý 12. dubna 2016 jsme je hostili u nás, v Hospici svatého Lazara, jediném lůžkovém hospici v těchto regionech.

Bylo nás zase více, opět reprezentanti všech profesí, které v hospicových týmech zajišťují kvalitní péči o pacienty a jejich rodiny i provoz organizací: sestry, lékaři, sociální pracovníci, psychologové i ředitelé a fundraiseři.

Cílem setkávání je propojení a dobrá vzájemná komunikace poskytovatelů hospicové péče, vzájemná informovanost všech, kteří v regionu poskytují péči těžce nemocným a umírajícím a těch, kteří péči potřebují. Aby nemocní i jejich rodiny věděli, kam se obrátit o radu, podporu ve chvíli, kdy chtějí pečovat doma o svého blízkého v posledním období jeho života, příp. se rozhodují o péči v lůžkovém hospici.

Setkání se účastnili zástupci mobilního Hospice sv. Jiří - poboček v Chebu a Tachově, hospice Náruč, Městské Charity Plzeň, Hospice svatého Lazara v Plzni, Poradny při onkologii FN Plzeň a Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče v Nejdku.

Těšíme se na další, již čtvrtou pracovní snídani v červnu u našich chebských kolegů!