Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ZAK: Výtěžek z aukce obrazů a uměleckých předmětů podpoří provoz Hospice svatého Lazara

ZAK: Výtěžek z aukce obrazů a uměleckých předmětů podpoří provoz Hospice svatého LazaraNevšední benefiční aukce obrazů, grafik, skleněných objektů a šperků na podporu další činnost Hospice svatého Lazara v Plzni se uskuteční 1. prosince 2017 v prostorách Greensgate Golf klubu v Dýšině u Plzně. Sbírka děl vznikla pod dohledem kurátorky Galerie Klatovy – Klenová a je darem téměř osmdesáti současných autorů z Čech a Slovenska, kteří jsou zastoupeni v galerijních i soukromých sbírkách nejen v ČR, ale i ve světě.

„Na svoji činnost, která přináší lidskost, důstojnost a profesionalitu do často komplikovaných situací spojených s koncem života, musí hospic získávat prostředky z různých zdrojů. Máme proto obrovskou radost, že nám svá díla věnovalo tolik autorů,“ říká ředitel hospice Jan Souček, který aukci pořádá poprvé. „Autoři tak vyjádřili svou úctu a podporu myšlence hospicové péče i konkrétně našemu úsilí v oblasti paliativní péče,“ uvedl Souček.

 

Smyslem akce je získat finanční prostředky na provoz a další rozvoj služeb hospice, který již od roku 1998 pečuje o umírající a jejich rodiny z plzeňského a karlovarského kraje. „Nejen, že jsme jediný lůžkový hospic v regionu, ale zejména spolupracujeme s týmem pracovníků, kteří jsou po dlouholeté zkušenosti schopni zrale a moudře pečovat, podpořit a citlivě doprovázet odcházejícího člověka i jeho rodinu,“ vysvětluje dále Souček.

 

„Zúčastnit aukce se může každý, necílí jen na bohaté a naopak doufáme, že svou atraktivitou zaujme pestré společenství sběratelů umění, investorů a mecenášů nejen ze západní části Čech, kteří si rádi kromě zakoupené věci odnesou i pocit, že pomohli velmi smysluplnému projektu,“ doplňuje europoslanec Tomáš Zdechovský, který je jedním z hlavních podporovatelů akce a zdůraznil, že výtěžek bude použit výhradně ve prospěch činnosti hospice.

 

Nabízená díla si bude možné už od 1. listopadu prohlédnout v katalogu umístěném na webu www.aukce-hsl.cz nebo od 16. 11. 2017 osobně na předaukční výstavě v Galerii Klenová.

V nabídce je například také tento obraz od Marie Blabolilové s vyvolávací cenou 12000 korun.7813.jpg

zdroj: https://www.zaktv.cz/zpravy/5854-vytezek-z-aukce-obrazu-a-umeleckych-predmetu-podpori-provoz-hospice-svateho-lazara-v-plzni.html