Drobečková navigace

Úvod > Média > Napsali nám

Napsali nám 

11. 12. 2015

Velice rád vzpomínám na ošetřovatelskou praxi v roce 2013, kterou jsem absolvoval právě u Vás. Hospic sv. Lazara je důkazem kvalitní a důstojné péče, která je dostupná širokému okolí... Ještě jednou děkuji za mnoho získaných zkušeností, které jistě uplatním jak v osobním, tak profesním životěJ Lukáš M. R.

 

17. 8. 2015

Nejúžasnější lidé! Vlastně andělé na zemi. Děkuji za celou naši rodinu... za babičku, která by Vám jistě poděkovala nejvíce! Petr S.

 

7. 5. 2015

Chtěl bych jménem celé rodiny upřímně poděkovat celému personálu hospice za obdivuhodné starání se o mého otce. Jako patriot jsem rád, že i v tomto chvályhodném případě je zdejší zařízení světu příkladem! V hluboké úctě a pln obdivu před výkonem ošetřujících smekám. Ing. René K. s rodinou

 

4. 5. 2015

Děkujeme všem, kteří pečovali o naši maminku paní Libuši Ch. Za vaši laskavost a úctu. Rodina H. a Ch.

 

20. 4. 2015

Chtěla bych touto formou poděkovat za péči a vstřícnost celému personálu Hospice sv. Lazara v Plzni, který svědomitě pečoval o mého strýce pana Otu N. Personál hospice byl vždy ochotný, sdílel se mnou všechny starosti o strýce, v podstatě mne provázel nelehkou situací, na kterou není nikdy člověk připraven. Také bych ráda poděkovala sociální pracovnici paní Vlastě Č., která mi svými radami pomohla vše zvládnout. V době, kdy byl můj strýc hospitalizován, jsem musela podstoupit chirurgický výkon. Vzhledem k tomu, že jsem zdravotník, viděla jsem, že strýc umírá a já výkon nemohla odložit. Byla to pro mne velmi těžká situace a přiznám se, že jsem byla bezradná. Paní Č. mi poradila, jak by bylo možné tuto situaci v případě úmrtí řešit. Co jsem si nechtěla připustit, se stalo. Strýc zemřel v momentě, kdy mne přijímali v nemocnici. Díky paní Č. jsem celou věc zvládla lépe, byla jsem na ni připravena. Všem patří moje díky. Mgr. Jiřina F.

 

2. 4. 2015

Chtěli bychom touto cestou poděkovat personálu Hospice sv. Lazara za profesionální a lidský přístup k naší mamince, paní P. Byli jsme nadmíru spokojeni s vaší péčí. Ještě jednou děkujeme. S pozdravem Věra N. - dcera a Jiří P. - syn

 

30. 3. 2015

Děkuji všem, kteří pečovali o mého manžela Václava S. Obdivuji nejen vaši odbornost, ale i lidskost a laskavost. S úctou Jana S.

 

26. 3. 2015

Chtěla bych vám moc poděkovat za péči o moji milovanou maminku, paní Jaroslavu K., která zde odešla na věčný spánek dne 25.2.2015. Poděkování vyjadřuji za sebe i celou svou rodinu a přeji vám všem hodně sil do další náročné, ale velmi záslužné práce. E.- dcera s rodinou

 

1. 3. 2015

Vážení a milí, kdybych se měla ve svém životě před někým hluboce poklonit, tak jste to právě Vy - zaměstnankyně a zaměstnanci Hospice Sv. Lazara v Plzni. Děkuji Vám za maximální péči a pozornost o mého manžela. Díky Vám jsem tuto situaci zvládla. Žádná slova nemohou vyjádřit mé velké ocenění Vaší náročné a smysluplné práce. Děkuji. S úctou V.

 

31. 12. 2014

Vážení, chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem zaměstnancům vašeho zařízení, kteří se podíleli na péči o naši maminku, paní Marii Š. v posledních dnech života. Velmi mě potěšil, a obdivovala jsem jejich empatický lidský přístup jak při ošetřování klientů, tak i při jednání s jejich blízkými. Při této těžké, psychicky velmi náročné práci jim nikdy nechyběl úsměv a hezké slovo. Vytvářeli tak příznivé klima, kde se klienti necítí být odstrčeni. Ještě jednou upřímně děkuji jménem sourozenců a celé rodiny. Jaroslava V. - dcera

 

3. 12. 2014

Vážení pracovníci, chtěla bych tímto vyjádřit dík za Vaši obětavou práci, péči a starostlivost o mého manžela. Odešel na druhý břeh v klidu a smířen s životem i smrtí. Vám všem přeji do nového roku zdraví, sílu, trpělivost a lásku, kterou ve velké míře rozdáváte vašim pacientům. Velmi si vás vážím a moc děkuji. Paní Z.

 

23. 11. 2014

Jsem si dobře vědoma toho, v jakém zdravotním stavu byl manžel převezen do Vašeho zařízení, a že jen zásluhou personálu, který se o něj pečlivě staral, odešel na druhý břeh života klidný a spokojený. Ještě jednou Vám touto cestou děkuji. S úctou k Vašemu zařízení Jana Š.

 

23. 10. 2014

Váš hospic bude pro mě vždy místo, kde jsem prožila posledních 6 dní se svým Ivem. Díky vašemu přístupu jsme je prožili v pohodě. Nezapomenu na hru na kytaru, která v Ivovi vyvolala vzpomínky na trampský život, který žil od 15 let. Díky vám vím, že je místo, kde smrt je přirozenou součástí života a vy jste sehraný tým, který umí pomoci i pozůstalým. Děkuji vám a doufám, že až přijde můj čas, budu taky u vás. Přeji vám, ať vám zůstane ta klidná a přátelská atmosféra, která pomáhá těm, co jsou na odchodu. S pozdravem Věra K.

 

25. 8. 2014

Jménem rodiny Vám všem děkuji za úžasnou péči, lidský přístup a pochopení. Dne 24.8.2014 odešla naše milovaná maminka a babička Marie M. Po celou dobu byla maminka nadmíru spokojená s Vaší péčí, laskavostí a přátelským přístupem. Byla velmi opečovávaná a prožila zde v příjemném prostředí poslední etapu života. Moc si vážíme Vaší práce a jsem ráda, že maminka byla právě zde. S úctou Vlasta Š. - dcera

 

13.6.2014

Děkujeme za vlídné přijetí, trpělivé provázení a přejeme vše dobré. Hospic Sv. Jiří Cheb

 

14. 5. 2014

Moc děkuji za vstřícný personál a péči, kterou lidem věnují. Maminka tu byla moc spokojená. Zemřela v květnu před 5lety a jsem vděčná za to, že mohla být poslední dny právě zde. Šárka D.-dcera

 

4. 5. 2014

Vážená paní doktorko, chtěla bych Vám touto cestou velice poděkovat za Váš cit a profesionalitu, se kterou jste k nám i mému manželovi přistupovala při jeho odchodu. Velice si toho vážíme, protože ztráta milované osoby je moc těžká. Starala jsem se o manžela celý rok, ale rozhodnutí dát ho k vám do hospice bylo to nejlepší, co jsem mohla pro něj udělat. Pomohli jste jemu i nám a hlavně manželův odchod byl důstojný, klidný a já s dcerou mohla být u toho. Poděkujte prosím naším jménem celému personálu, sestřičkám i vašim chlapcům. Kéž by takových zařízení bylo více! Ještě jednou Vám děkuji za vše. S úctou Miluše P.

 

24. 2. 2014

Vám všem, kteří máte tak milosrdná, vřelá, lidská a veliká srdce, něžnou, chápající, zranitelnou a vstřícnou duši. Vám všem patří naše tisíceré díky za vše, co jste udělali pro mého manžela Honzíka Š. v těžkých chvílích a za vše, co jste udělali pro mne. Byli jste mojí obrovskou psychickou oporou, vaše nepřetržitá starostlivost, lidskost, klidný profesionální přístup ke všem mě držely každý den nad vodou. Máte zlatá, chápající a všeobjímající srdce. Po právu si zasloužíte šťastné dny a všechny krásy světa. Bůh s Vámi, ať stále žehná vaší nelehké, ale potřebné práci. S úctou a pokorou Emanuela Š.

 

14 .2. 2014

Děkuji Hospici sv. Lazara, děkuji všem, kteří pomáhali, starali se a ulevovali v bolesti mé manželce Dagmar B. v jejích posledních 97 dnech života. Vděčný manžel Petr H.

 

10. 1. 2014

Všem zaměstnancům hospice přeji vše nejlepší do nového roku. Děkuji za vyjádření účasti při naší bolesti. Dovolte, abych tímto poděkovala za srdečnou a milou péči, kterou moje maminka u vás dostala. Olga M.

 

8. 1. 2014

Přeji zdraví a pohodu celému pracovnímu kolektivu. Poděkování za kondolenci při úmrtí mého muže Zdeňka Š. Hodně síly v tak těžké práci, s vděčností Eva Š. Třemošná u Plzně

 

15. 11. 2013

Vážení, děkujeme Vám za péči, pomoc a podporu, kterou jste věnovali naší rodině. Přejeme Vám mnoho zdraví a hodně síly pro Vaši náročnou práci. Rodina F. a T.

 

27. 4. 2013

Moc děkuji všem pracovníkům hospice za citlivý přístup k pacientům i příbuzným a za výbornou péči v jejich posledních dnech života. Dana V. (dcera pana Jiřího B.)

 

9.4.2013

Děkuji všem pracovníkům hospice za vzornou péči o našeho dědečka pana H. Díky Hedvika B.

 

25. 3. 2013

Vážení, děkuji za projevenou účast, kterou jste mi vyjádřili. Byly to pro mne těžké chvíle, ale vědomí, že je o mého manžela postaráno, jsem s Vaší pomocí a s pomocí Boží všechno zvládla. Zůstalo prázdné místo po milovaném manželovi. Věřím, že milé vzpomínky a čas vše zahojí. Přeji hodně sil při Vašem náročném poslání a službě. Děkuji Jana S.

 

9. 3. 2013

Děkuji celému kolektivu hospice za projevenou soustrast při úmrtí mého manžela Z.N. Chtěla bych Vám všem poděkovat za Vaší péči a citlivé chování pro nás v tak těžké době. pro mne zůstáváte andělé na zemi. Děkuji a přeji všem hodně zdraví Věra N.

 

5. 12. 2012

Vážení zaměstnanci hospice, jménem rodiny Vám všem děkuji za příkladný přístup k panu Miloslavu K. Svůj plodný život nedaleko odtud začínal a zde ho také skončil. Opodál si také namlouval svoji budoucí ženu, se kterou byl v láskyplném svazku rovných 55 let. Přesto, že se ke zmiňovanému zařízení váže tato skutečnost, bylo mně a mé rodině ctí poznat tak obětavý a laskavý personál. Pan Miloslav K. byl mírumilovným otcem tří dětí a pro svoji dobrosrdečnou a veselou povahu byl oblíbeným člověkem. Miloval své blízké a oni mu jeho celoživotní lásku náležitě opláceli. Vštěpoval nám pravé lidské hodnoty, úctu ke stáří a pokoru. Jako projev úcty k Vaší práci si při této příležitosti dovoluji zdejšímu zařízení věnovat své umělecké dílo nazvané "Pokora". Dcera Eva H.

 

20. 10. 2012

Vážený pane doktore, dovolte mi touto cestou poděkovat Vám i celému personálu hospice. Moje spolužačka, se kterou mne vázalo pouto více než 55 let přátelství, u Vás našla pomoc a útěchu ve svých posledních dnech. paní Hana Z. u Vás strávila poslední dny v klidu a s příkladnou péčí, která jí pomohla od nesnesitelných bolestí a opustila nás dne 10. října. Skláním se nad prací, kterou děláte, nad útěchou pro nemocné i pozůstalé a celé naše zdravotnictví si z Vaší péče a laskavosti může vzít příklad. Bohužel se tak neděje. Jako výraz vděčnosti Vám zasílám na účet malý peněžní dar a budu se snažit každoročně alespoň malou částkou přispět na Vaši záslužnou práci. Ještě jednou děkuji. S úctou Mgr. Kristina Č.

 

2012

Vážení, ráda bych vyjádřila poděkování vašemu zařízení a všem vašim pracovníkům, kteří se neúnavně a neuvěřitelně obětavě věnují umírajícím v jejich posledních chvílích. Nedovedla jsem si představit, že by bylo možné tak lidsky, pečlivě a důstojně doprovodit člověka odcházejícího z tohoto světa. Ve svém smutku a žalu jsem našla velkou úlevu, a to v tom, že jste byli u mého otce p. Josefa B. na jeho poslední cestě právě vy. Vím, že se mu tak dostalo nejvyšší a nejohleduplnější péče, jakou si mohl přát. Děkuji vám všem Jana G.

 

18. 5. 2012

Zdravíme Vás, chceme Vám všem vyjádřit poděkování za náročnou a skoro nadlidskou práci při ošetřování naší maminky Marie N., která u Vás pobyla několik posledních dnů svého života než bez bolesti a utrpení odešla z tohoto světa. Moc si vážíme vaší činnosti a hluboce se před ní skláníme. Eva Č. a ing. Jan N. (dcera a syn)

 

11. 5. 2012

Ve středu 9.5.2012 zde po dlouhém těžkém boji se zákeřnou nemocí ve věku 74 let zemřela naše milovaná maminka, sestra, švagrová, babička, prababička, kamarádka a hlavně laskavý a obětavý člověk Věra F. Z celého srdce děkujeme za úžasnou péči a laskavý přístup. Věra Š.dcera

 

30. 4. 2012

Dne 27. 4. 2012 nás opustila naše milovaná maminka, babička paní Eva H. Děkujeme za skvělou péči všem z hospice, děkujeme za vstřícnost a oporu v těžkých chvílích. Rodina T.

27. 12. 2011

Děkuji lékařům, sestřičkám a ostatním pracovníkům Hospice sv. Lazara v Plzni za ojedinělou péči, profesionalitu i lidské soucítění při ošetřování mého manžela MvDr. Miloslava L. Vřelé díky Olga L.

 

20. 12. 2011

Lékařům i celému ošetřujícímu personálu, kteří se vzorně, obětavě a ohleduplně starali o moji manželku ze srdce děkuji manžel S.

 

15. 12. 2011

Děkuji za vynikající péči o mého drahého manžela v posledních chvílích jeho života. Manželka Milada L. s rodinou

 

8. 12. 2011

Děkujeme Vám všem za tak obětavou pomoc pro nás v tak smutné době. Rodiny Š. a M. z Rokycan

 

1. 12. 2011

Chtěla bych vám poděkovat jménem rodiny za péči a laskavost, kterou jste poskytli tatínkovi a nám v posledních měsících. Děkujeme rodina Š.

 

6. 10. 2011

Chtěla bych poděkovat lékařům, sestrám i ošetřovatelům za profesní, citlivý a lidský přístup při péči o mého manžela Jaromíra H. Díky jejich péči byl můj manžel s rodinou o pár měsíců déle. Ještě jednou z celého srdce děkuji. Marie H. Tachov

 

17. 9. 2011

Děkuji vám za vyjádření účasti nad odchodem mého manžela. Jsem vám všem hluboce zavázaná za to, že jsem mohla být celý měsíc u vás se svým manželem a doprovodit ho na jeho poslední cestě. Je to pro mne neuvěřitelná zkušenost a jsem ráda, že jsem ji s vaší pomocí zvládla. Božena B.

 

9. 9. 2011

Rodina nedávno zesnulého pana ing. Miroslava J. děkuje všem zaměstnancům Hospice sv. Lazara za péči, kterou mu věnovali v posledních týdnech života. Manželka Eva a dcera Vanda

 

7. 8. 2011

Děkuji vám za vyjádření soustrasti k úmrtí mé manželky paní Anežky S. Zároveň vám co nejsrdečněji děkuji za příkladnou péči a zmírnění utrpení v jejím posledním životním období. Celému kolektivu přeji mnoho sil a Božího požehnání do další velmi záslužné práce. Břetislav S.

 

4. 8. 2011

Chtěl bych vám tímto poděkovat za pomoc a skvělou starost o moji nemocnou mamku paní Evu S. S úctou Jaroslav S.

 

27. 7. 2011

Děkuji vám za vyjádření soustrasti a zároveň děkuji za vzornou péči a pozornost, kterou jste mému manželovi věnovali a ulehčili mu tak těžké chvíle v posledních dnech jeho života. Jiřina N. Toužim

 

21. 7. 2011

Děkujeme za péči, která byla věnována mé mamince a nevlastnímu tatínkovi. Dcera Romana s celou rodinou.

 

26. 5. 2011

Ze srdce děkujeme za vynikající péči a laskavý přístup celému kolektivu hospice v posledních chvílích naší maminky Boženy H. Za celou rodinu děkuje syn Bořek

 

23. 5. 2011

Srdečně děkujeme za veškerou péči celému personálu tohoto zařízení za důstojný odchod pana Františka V. Děkuje manželka s dcerou

 

23. 5. 2011

Srdečně děkujeme za veškerou péči a ochotu celému personálu za důstojný odchod z tohoto světa paní Anny K. Děkují dcery s rodinou.

 

16. 5. 2011

Srdečně děkujeme za důstojný odchod naší maminky paní Zdeňky Š. Patří vám naše velké díky. Dcera Běla S. a vnoučata s rodinami.

 

2.5.2011

Srdečně děkujeme za důstojný odchod našeho dědečka pana K. Péče o něj byla skvělá a naše rodina si toho moc váží. Přejeme mnoho sil, rodina K.

 

18. 4. 2011

Vážení přátelé, jménem svým a celé mé rodiny vám děkuji za zdravotní péči a obsluhu pana Jaroslava A. Též vaše slova útěchy nám pomohla zmírnit naši bolest. Srdečně děkuje Věra A. s rodinou.

 

17. 4. 2011

Děkuji všem za veškerou péči a trpělivost při ošetřování paní N.

 

5. 4. 2011

Moc děkujeme za péči a důstojný odchod pana Pavla B. Děkují Martina K. a Zdeňka B.

 

28. 12. 2010

Děkuji lékařům, zdravotnímu personálu ze 4. patra a ostatním zaměstnancům Hospice sv. Lazara za vzornou péči, které byla věnována panu Zdeňkovi S. Díky péči a přístupu mu byl umožněn v jeho těžké nemoci důstojný odchod z tohoto světa. Alena K.

 

16. 11. 2010

Děkuji tímto zdravotnímu personálu za obětavou péči, laskavý přístup a pěkné prostředí, ve kterém strávil poslední měsíc svého života můj manžel František S. V těchto těžkých chvílích nám velmi pomáhalo, když jsme při svých návštěvách viděli, že je o manžela dobře postaráno. Zemřel po dlouhé a těžké nemoci a díky Vám byl jeho odchod důstojný. Současně děkuji i za projev účasti nad našim nepopsatelným žalem. Manželka Danuše S. s dětmi

 

10. 11. 2010

Děkuji zdravotnímu personálu 2. patra za obětavý a citlivý přístup a vzornou péči o mého manžela Jana P. v nejtěžších chvílích jeho života. Manželka Marcela P.

 

3. 11. 2010

Po dlouhé těžké nemoci nás navždy opustila naše milovaná maminka a babička paní Alena H. Chtěli bychom touto cestou velice poděkovat všem zaměstnancům Hospice sv. Lazara za veškerou pomoc, péči a vlídnost, kterou mamince poskytovali. Poděkování patří zejména ošetřující lékařce MUDr. Evě B., sestrám Martě Š. a Vlastě Z., panu Zdeňkovi M., rehabilitační pracovnici a všem ostatním, kteří maminku ošetřovali. Děkujeme syn Josef a dcera Alena s rodinou.

 

2. 11. 2010

Za celou rodinu chci poděkovat všem v Hospici sv. Lazara za úžasnou péči o naši maminku Alenku K. Poslední týdny jste svou profesionalitou a zároveň hluboce lidským přístupem proměnili ve snesitelné a přivedli nás k vyrovnání se s její ztrátou. Díky Helena K.

 

10. 6. 2010

Jménem celé naší rodiny bych chtěla všem pracovníkům hospice poděkovat za ošetřování paní Anežky C., které jste ulehčili její poslední dny a pro nás jste byli opravdu velkou oporou. Děkuji Zdeňka B.

 

8. 6. 2010

Patří vám všem moje díky a vděčnost za zmírnění utrpení a klidný odchod mého tatínka. Také moc děkuji za možnost rozloučení se v pietní místnosti. Cítím ve své duši radostný smutek. S díky za mého tátu pana M. dcera Dagmar K. a manželka Hana M.

 

20. 5. 2010

Chtěla bych tímto poděkovat všem pracovníkům Hospice sv. Lazara za obětavou a profesionální péči o našeho otce, kterou s ochotou a trpělivostí všichni vykonávali po celou dobu jeho dlouhého pobytu. Dokázali jste i na nějakou dobu udělat skoro zázrak a splnit tak otci jeho přání podívat se domů. Děkuji také ošetřovatelům Zdeňkovi M., který byl u něj místo nás v poslední chvíli a Janovi, ke kterému otec našel velkou náklonost a oblibu za jeho přívětivost. Víme, že nikde jinde by neměl lepší péči než u vás. S pozdravem a za celou rodinu děkuje dcera Václava P., manželka a syn Jiří

 

13. 5. 2010

Chceme vám touto cestou poděkovat za vysoce profesionální a vzornou péči, kterou jste naší mamince věnovali po celých osm měsíců. S díky rodina P.

 

27. 4. 2010

Bude to již měsíc, kdy jsem se u vás rozloučila se svojí maminkou paní Marií H. Stále ještě prožívám období smutku, ale chtěla jsem vám všem poděkovat za ten poslední týden, který jsme u vás strávili. Ještě, když maminka se mnou mluvila, řekla mi, že je u vás moc spokojená. Další dny jsem se přesvědčila o profesionalitě a nesmírné lidskosti všech zaměstnanců hospice. Mojí mamince bylo umožněno odejít v klidu, bez bolesti a ve spánku, tak jak si to přála. Skláním se před vaší fyzicky a psychicky namáhavou prací a jsem vděčná, že takoví lidé v naší společnosti jsou. S velikou úctou Marie Š.

7. 7. 2009

Naše maminka Vlasta U. trávila poslední dva roky často v nemocnicích. Jsme rádi, že poslední měsíce mohla prožít ve vašem zařízení. Snad vaše profesionální péče a lidský přístup jí alespoň trochu zmírnil těžký konec jejího života. Za celou rodinu děkuje syn Josef U.

 

4. 6. 2009

Vážení pracovníci hospice, děkuji mnohokrát za vzorný přístup k mému nemocnému manželovi. Manžel vám byl vděčný a já jsem moc ráda, že jeho konec života byl důstojný. Současně děkuji i za projev účasti. S pozdravem Alena V.

 

24. 5. 2009

Ve vašem zařízení byla hospitalizovaná paní S. Často jsem jí navštěvovala a poznala jsem dobře systém práce zdravotnického personálu. Chci proto poděkovat všem za profesionální péči a přístup. Mé poděkování paří sociálním pracovnicím a fyzioterapeutce paní Lucii H. za lidský přístup. Přeji vám všem ať se daří a pomáhejte tolik potřebným. Zdraví L.Š.

 

13. 5. 2009

Děkujeme celému personálu za lidský přístup a vynikající péči o paní Marii K. v jejích posledních dnech života. Rodiny H. a K.

 

13. 5. 2009

Vážení, chci vám všem ještě jednou poděkovat za to, s jakým přístupem jsme se u vás setkali. Přestože u vás můj manžel pobyl bohužel jen krátce, jsme přesvědčeni, že byl zahrnut výbornou péčí po stránce fyzické i psychické. Jeho odchod byl důstojný a snad i bezbolestný. Děkujeme zvláště panu Zdeňkovi M. za jeho citlivou laskavost, empatii. Děkuji vám za to, že vykonáváte tuto nelehkou práci s takovým nasazením. S pozdravem Pavla S.

 

11. 5. 2009

Chtěla bych vám poděkovat za obětavou péči, usměvavé sestřičky a hezké prostředí, ve kterém se maminka cítila dobře na konci svého života. Paní Jiřina P. zemřela ve čtvrtek 7.5. a jako věřící máme jistotu, že je nyní v nebi a s tímto vědomím také odcházela. Je moc dobře, že je v hospici kaple a děláte mše. Děkujeme dcera Šárka D.

 

15. 4. 2009

Děkuji tímto všem zaměstnancům hospice za péči o mého manžela. Velmi mi pomohlo, když jsem viděla s jakou citlivostí a láskou se o mého manžela starali. Ještě jednou díky Pavla V.