Drobečková navigace

Úvod > O nás > Poslání a cíle

Poslání a cíle Hospice svatého Lazara

  • Hospic svatého Lazara v PlzniPoskytujeme paliativní péči lidem v konečném stádiu nevyléčitelného onemocnění.
  • Doprovázíme umírající v závěru jejich života a poskytujeme podporu také jejich rodinám a blízkým.
  • Jsme specializované zdravotnické zařízení s 28 lůžky, v němž tým našich pracovníků - lékařů, zdravotních sester, ošetřovatelů, psychologů, sociálních pracovníků, duchovních – zajistí až 300 pacientů každý rok profesionální zdravotní a ošetřovatelskou péči.
  • Naším cílem je dosažení nejlepší možné kvality života pacientů a jejich rodin – zajistíme ošetření bolesti a dalších nepříjemných příznaků nemoci, naši pacienti v posledních chvílích nezůstanou osamoceni a za všech okolností zůstane zachována jejich lidská důstojnost.
  • Součástí naší péče je hledání a uzdravování vzájemných vztahů tak, aby rodiny mohly v budoucnu na tuto část společného života ohlédnout s vděčností a s vědomím, že čas věnovaný blízkému člověku měl smysl a že bylo uděláno vše, co uděláno být mohlo.

Historie

Založení hospice iniciovali v 90. letech zástupci Diecézní charity Plzeň a evangelického Korandova sboru v rámci ekumenické spolupráce. Pro potřebu hospice město Plzeň – svým nákladem – rekonstruovalo v letech 1995 – 1998 obytný dům ve svém vlastnictví.

Právní subjekt – občanské sdružení s názvem Hospic svatého Lazara - bylo založeno v roce 1997. V dubnu 1998 byl hospic slavnostně otevřen (jako třetí v České republice) pro první pacienty. V návaznosti na přijetí nového občanského zákoníku bylo v roce 2015 občanské sdružení přeregistrováno na zapsaný spolek.