Drobečková navigace

Úvod > Hospic > Praxe a stáže

Praxe a stáže

Hospic svatého Lazara v Plzni

Pro realizaci vaší praxe je třeba, aby škola, kterou studujete, měla uzavřenou smlouvu o spolupráci s Hospicem svatého Lazara. Pokud smlouva zatím uzavřená není, kontaktujte ředitele hospice.

Pokud vaše škola již smlouvu s hospicem uzavřela, obraťte se dle oboru vašeho studia buď na vrchní sestru nebo vedoucí sociálního úseku (kontakty najdete v sekci Vedení a zaměstnanci hospice).

Pro zdravotní sestry

Máte-li zájem o praxi v našem hospici, pro zjištění a zajištění termínu praxe, případně zajištění ubytování a stravování, kontaktujte vrchní sestru a to e-mailem, písemně či telefonicky.

V případě, že vás na praxi chce vyslat škola, pracoviště nebo jiná instituce, vyřídí za vás všechny formality, jako je uzavření smlouvy apod.

Sestra školitelka, případně její zástupkyně, vás na začátku praxe seznámí s personálem, s pacienty, s prostředím a s provozem. V rámci možností a s ohledem na pacienty se pokusíme vytvořit vám takové podmínky, aby praxe v hospici pro vás byla přínosem. Máte-li naopak vy své zkušenosti z oboru, rádi se od vás něco naučíme. V průběhu praxe budete pracovat ve směnném provozu pod vedením sestry, která je momentálně ve službě. Před skončením praxe budete mít možnost konzultace se sestrou školitelkou, nebo po předchozí domluvě s kýmkoliv ze zaměstnanců.

Pro sociální pracovníky

Zajímá-li vás praxe v oblasti sociální práce, obraťte se na vedoucí sociálního úseku našeho hospice.

Příprava na praxi v hospici

Na praxi u nás se prosím připravte. Seznamte se s myšlenkou hospicové péče, např. na internetových stránkách našeho hospice, na www.umirani.cz, www.paliativnicentrum.cz. Ze své praxe v hospici budete mít větší užitek, jestliže si předem přečtete některou z publikací E. Kübler-Rossové, např. O smrti a umírání, od M. Svatošové: Hospice a umění doprovázet.